Сучасна українська проза про еміграцію: жанрова специфіка

Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка

UK: У статті порушується актуальна, але не достатньо досліджена проблема жанрової специфіки сучасної української прози про еміграцію. Наголошено, що з метою максимальної точності у художньому зображенні тієї чи іншої події, автори часто (і в малих, і у великих жанрах) залучають документальні архівні матеріали, мемуари, щоденникові записи. EN: In the article the author determines the actual problem of genre specificity of modern Ukrainian prose about emigration, that haven’t been studied yet. The author defines that to describe some events with maximum exactness in small and big genres the authors usually use documentary archive materials, memoirs and diary notes. RU: В статье поднимается актуальная, но недостаточно исследованая проблема жанровой специфики современной украинской прозы об эмиграции. Отмечено, что с целью максимальной точности в художественном изображении того или иного события, авторы часто (и в малых, и в больших жанрах) привлекают документальные архивные материалы, воспоминания, дневниковые записи.

Скуртул Г. Сучасна українська проза про еміграцію: жанрова специфіка // Наукові праці Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка : Філологічні науки. Випуск 33. – Кам'янець-Подільський, 2013. – С. 302−307.

жанр, еміграція, сучасна українська проза, еміграційний дискурс, роман, новелістика, genre, emigration, modern Ukrainian prose, emigrant discourse, novel, эмиграция, современная украинская проза, эмиграционный дискурс, новеллистика