UK: Глосарій підготовлено на виконання завдань першого етапу «Галузеві термінології у сфері їх наукової фіксації» (2015-2016 рр.) кафедральної НДР 08515. У глосарії подано пояснення з коментарями та прикладами до 270 слів і словосполучень, використовуваних в усній та писемній професійній комунікації. Для студентів, що здобувають вищу освіту за кваліфікаційним рівнем «бакалавр» й опановують обов’язкову дисципліну «Українська мова (за професійним спрямуванням)», а також для магістрантів й аспірантів усіх спеціальностей денної та заочної форм навчання і всіх, хто прагне поглибити знання для вдосконалення мовної, термінологічної та комунікативної компетентностей, у тому числі в рамках нововведених спецкурсів, зокрема «Українська наукова мова», «Культура наукового мовлення», «Культура фахового спілкування», «Прикладна риторика», «Практика мовної комунікації». EN: The Glossary is arranged for the tasks performance of the first phase of the "Industrial terminology in the domain of their scientific fixing" (2015-2016) of the academic department of the scientific research №08515. The explanations with the additional comments, the examples numbering up to 270 words with the phrases, exploited in both oral and written professional communication are presented in the Glossary. For the students of all the specialties of both daytime and remote forms of studying, acquiring higher education qualification degree "Bachelor" and acquiring the mandatory discipline "Ukrainian language (for professional purposes)" as well as for Masters, post-graduate students, and anyone who wants to deepen their knowledge of the basic and complex concepts within the language and the cultural-linguistic courses, including the "Ukrainian scientific language", the "Culture of scientific speech", the "Culture of professional communication", the "Applied rhetorics", and the "Practical application of communication". RU: Глоссарий подготовлен в соответствии с задачами первого этапа «Отраслевые терминологии в сфере их научной фиксации» (2015-2016 рр.) кафедральной НИР 08515. В глоссарии представлены толкования с комментариями и примерами к 270 словам и словосочетаниям, используемым в устной и письменной профессиональной коммуникации. Для студентов, получающих высшее образование по квалификационному уровню «бакалавр» и изучающих обязательную дисциплину «Украинский язык (по профессиональному направлению)», а также для магистрантов и аспирантов всех специальностей дневной и заочной форм обучения и всех, кто хочет углубить знания для совершенствования языковой, терминологической и коммуникативной компетентностей, в том числе в рамках нововведенных спецкурсов, в частности «Украинский научный язык», «Культура научной речи», «Культура профессионального общения», «Прикладная риторика», «Практика языковой коммуникации».

Онуфрієнко Г.С. Глосарій до навчальної дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» для студентів усіх спеціальностей денної і заочної форм навчання [текст] /Укл. Г.С. Онуфрієнко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 82 с.

термін, складений термін, дефініція, українська фахова мова, глосарій, terms, composed term, glossary, definition, ukrainian professional language, glossary, термин, составной термин, дефиниция, глоссарий