Женская модель описания мира, представленная в мемуаристке 60-80-х гг. ХІХ века

Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов, Донецький національний університет

UK: У статті окреслюються відмінності жіночої моделі опису картини світу, що представлена в жіночій мемуаристиці 60-80-х рр. ХІХ століття. Автором визначаються змістові та художні прикмети жіночої мемуаристики, деякі особливості жіночого письма. EN: The article explains differences in the female model of the world picture description which is presented in the female memoirs of 60-80-th XIX century. The author defines contextual and artistic signs of the female memoirs, some peculiar features of the female writing. RU: В статье выявляются отличия женской модели описания картины мира, представленной в женской мемуаристке 60-80-х гг. ХІХ века. Автором определяются содержательные и художественные приметы женской мемуаристики, некоторые отличительные особенности женского письма.

Погребная В. Женская модель описания мира, представленная в мемуаристке 60-80-х гг. ХІХ века // Східнослов’янська філологія. – Літературознавство. Вип. 22. / Горлівський ін.-т іноземних мов; Донецький нац. ун-т. Редкол.: С.О. Кочетова та інш. – Горлівка: Видавництво ГІІМ, 2013. – С. 48-62.

memoirs, gender world picture, diary, autobiography, letters, recollections, notes, emotionality, sincerity, lyricism, subjectivity, мемуари, гендерна картина світу, щоденник, автобіографія, листи, спогади, нотатки, емоційність, щирість, ліризм, суб’єктивність, мемуары, гендерная картина мира, дневник, автобиография, письма, воспоминания, записки, эмоциональность, искренность, лиризм, субъективность