Особливості уявлень про емоції та почуття у дітей дошкільного віку

UK: У статті представлено основні результати емпіричного дослідження змістовних особливостей уявлень про емоції та почуття у старших дошкільників. На основі проведеного теоретичного аналізу авторами розроблений спосіб оцінки та аналізу змістовних особливостей уявлень про емоції та почуття у дітей старшого дошкільного віку. Виявлено, що найбільш впізнаваними для старших дошкільників є позитивні почуття та емоції («дружба», «любов», «радість», «веселощі»), а найменш впізнаваними – негативні («ревнощі», «заздрість», «відраза»). Старші дошкільники найчастіше описують знайомі для них емоції та почуття через дію. Отримані результати були застосовані у викладанні дисципліни «Методика викладання психології». EN: The article presents the results of the empirical research of the representations about the emotions and feelings at elder preschoolers. On the basis of the theoretical analysis authors created a method of an estimation and of the analysis of the representations about the emotions and feelings of the elder preschoolers. Authors educed, that the most recognizable for older preschoolers are positive feelings and emotions («friendship», «love», «joy», «merriment»), and the least recognizable - negative («jealousy», «envy», «aversion»). The elder preschoolers often describe the emotions and feelings through action. The received results have been applied in discipline «Methods of teaching of psychology». RU: В статье представлены основные результаты эмпирического исследования содержательных особенностей представлений об эмоциях и чувствах у старших дошкольников. На основе проведенного теоретического анализа авторами разработан способ оценки и анализа содержательных особенностей представлений об эмоциях и чувствах у детей старшего дошкольного возраста. Выявлено, что наиболее узнаваемыми для старших дошкольников являются положительные чувства и эмоции («дружба», «любовь», «радость», «веселье»), а наименее узнаваемыми – отрицательные («ревность», «зависть», «отвращение»). Старшие дошкольники чаще всего описывают знакомые для них эмоции и чувства через действие. Полученные результаты были применены в преподавании дисциплины «Методика преподавания психологии».

Бородулькина Т.А. Особливості уявлень про емоції та почуття у дітей дошкільного віку/ Т.А. Бородулькіна, М.В. Мордвинцева // Психолінгвістика: зб. наук. праць ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”. – Переяслав-Хмельницький: «Видавництво КСВ», 2015. – Вип. 17. – С.18-28.

уявлення, емоція, почуття, старші дошкільники, емоційний словник, уявлення про психічне, уявлення про емоції та почуття, методика викладання психології, психологічні заняття для дошкільників, representation, emotion, feelings, the elder preschoolers, the emotional dictionary, representation about mental, representation about emotions and feelings, technique of teaching of psychology, psychological lessons for preschoolers, представление, эмоция, чувства, старшие дошкольники, эмоциональный словарь, представление о психическом, представление об эмоциях и чувствах, методика преподавания психологии, психологические занятия для дошкольников