Концептуалізація понять “кар’єра” та кар’єрні стратегіїї” в роботах зарубіжних і вітчизняних соціологів

Вісник національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

UK: Постійний розвиток суспільства та технологій спонукає особистість до постійного саморозвитку. У працях соціологів процес саморозвитку особистості, який сприяє її просуванню професійними сходами, визначається як «кар’єра». Метою цієї статті є визначення концептуального змісту понять «кар’єра» та «кар’єрні стратегії» на основі визначень, запропонованих дослідниками різних епох. EN: The constant development of society and technology encourages the individual to constant self-development. In the works of sociologists, the process of self-development of the individual, which contributes to his promotion, is defined as a "career". The purpose of this article is to define the conceptual meaning of the terms "career" and "career strategies" based on the definitions proposed by researchers from different eras. RU: Постоянное развитие общества и технологий побуждает личность к постоянному саморазвитию. В работах социологов процесс саморазвития личности, который способствует ее продвижению профессиональной лестнице, определяется как «карьера». Целью этой статьи является определение концептуального содержания понятий «карьера» и «карьерные стратегии» на основе определений, предложенных исследователями разных эпох.

Кузьмін В.В. Концептуалізація понять “кар’єра” та “кар’єрні стратегіїї” в роботах зарубіжних і вітчизняних соціологів / В.В. Кузьмін // Вісник національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; – 2021. – Вип. 1(48). – С. 206-219. (Фахове видання).

career, career strategies, Career advancement, кар'єра, Кар’єрні стратегії, Кар’єрне просування, карьера, карьерные стратегии, карьерное продвижение