UA: Наукова новизна роботи полягає в наступному: вперше визначено величину впливу від додавання масла до бензину на властивості робочої суміші двотактного двигуна; уточнено фізико-математичну модель професора Я. О. Єгорова з врахуванням фізико-хімічних показників сумішевого палива. Практична цінність роботи полягає в наступному: уточнені властивості палива та паливоповітряної суміші прийнято до впровадження в комп’ютерній програмі Engine Calculation, яка використовується в навчальному процесі НУ «Запорізька політехніка», в науково-дослідних роботах студентів та аспірантів, дозволяє підвищити точність теплового розрахунку 2-тактних ДВЗ з іскровим запалюванням до 4,6 %. EN: The scientific novelty of the work: for the first time the magnitude of the impact from the addition of oil to gasoline on the properties of the working mixture of a two-stroke engine; the physical and mathematical model of Professor Ya. O. Egorov is specified taking into account physical and chemical parameters of mixed fuel. The practical value of the work: refined properties of fuel and fuel-air mixture adopted in the computer program Engine Calculation, which is used in the educational process of National University "Zaporizhzhya Polytechnic", in research work of students and graduate students, allows to increase the accuracy of thermal calculation 2-stroke internal combustion engines with spark ignition up to 4.6%. RU: Научная новизна работы заключается в следующем: впервые определена величина воздействия от добавления масла к бензину на свойства рабочей смеси двухтактного двигателя; уточнена физико-математическая модель профессора Я. А. Егорова с учетом физико-химических показателей смесевого топлива. Практическая ценность работы заключается в следующем: уточненные свойства топлива и топливовоздушной смеси приняты к внедрению в компьютерной программе Engine Calculation, используемой в учебном процессе НУ «Запорожская политехника», в научно-исследовательских работах студентов и аспирантов, позволяет повысить точность теплового расчета 2-тактных ДВС с искровым зажиганием до 4,6%.

Тимашев В. В. Дослідження впливу складу паливоповітряної суміші на техніко-економічні показники двотактного двигуна: магістерська робота, спеціальність 133 «Галузеве машинобудування» / В. В. Тимашев. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 94 c.

gasoline, properties, 2-stroke internal combustion engine, oil, PD-10M, fuel composition, heat capacity, heat capacity, бензин, властивості, двотактний двигун внутрішнього згорання, масло, склад палива, ПД-10М, теплоємність, свойства, двухстактный двигатель внутреннего сгорания, состав топлива, теплоемкость