Development trends of the cluster movement in the economy of Ukraine

UK: Кластери в Україні мають проблеми з розривом виробничо-збутових ланцюгів. Для вирішення цих проблем необхідно скоригувати діяльність кластерів в умовах воєнного стану. Порушення транспортних маршрутів та передислокація бізнесу мають значний економічний вплив на формування глобальних ланцюгів доданої вартості. Кластери консолідують наявний потенціал компаній з метою отримання синергетичного ефекту. Автори сформулювали сучасні напрямки розвитку для подальшої інтеграції українських кластерів в економіку ЄС. Кластери також повинні бути відкритими для участі в нових проектах, пов'язаних з відновленням інфраструктури України. У статті розглядаються приклади інтеграції українських компаній у міжнародне співробітництво та структура регіонального кластеру Запоріжжя "Інжиніринг - Автоматизація - Машинобудування" (EAM). EN: Clusters in Ukraine have problems with the rupture of production and distribution chains. To solve these problems, it is necessary to correct the activities of clusters under martial law. Violations of transport routes and relocation of business have a significant economic impact on the formation of global value chains. Clusters consolidate the existing potential of companies in order to obtain synergies. The authors try to formulate modern directions of development for further integration of the Ukrainian clusters into EU economics. Clusters should also be open to participation in new projects related to the restoration of Ukraine’s infrastructure. The article examines the examples of integrating Ukrainian companies into international cooperation and the structure of regional cluster of Zaporizhzhia “Engineering – Automation – Machinery” (EAM). RU: Кластеры в Украине имеют проблемы с разрывом производственно-сбытовых цепей. Для решения этих проблем необходимо скорректировать деятельность кластеров в условиях военного положения. Нарушение транспортных маршрутов и передислокация бизнеса имеют значительное экономическое влияние на формирование глобальных цепей добавленной стоимости. Кластеры консолидируют имеющийся потенциал компаний с целью получения синергетического эффекта. Авторы сформулировали современные направления развития для дальнейшей интеграции украинских кластеров в экономику ЕС. Кластеры также должны быть открытыми для участия в новых проектах, связанных с восстановлением инфраструктуры Украины. В статье рассматриваются примеры интеграции украинских компаний в международное сотрудничество и структура регионального кластера Запорожья "Инжиниринг - Автоматизация - Машиностроение" (EAM).

Karpenko A., Sevast`yanov R. (2022). Development trends of the cluster movement in the economy of Ukraine. Economic Herald of State Higher Educational Institution «Ukrainian State University of Chemical Technology», № 2, 2022.- C. 144-157.

сluster, ecosystem, global value chains, innovation development, cooperation, кластер, екосистема, глобальні ланцюги доданої вартості, інноваційний розвиток, співпраця, кластер, экосистема, глобальные цепочки добавленной стоимости, инновационное развитие, сотрудничество