Магістерська робота на тему «Дослідження та програмна реалізація методів ранжирування на основі машинного навчання»

UK: Об’єкт дослідження – процес ранжирування на основі машинного навчання. Мета магістерської роботи – дослідження та програмна реалізація методів ранжирування на основі машинного навчання, а саме на основі використання кластеризації та штучних нейронних мереж. Висновки. Було запропоновано новий метод ранжирування на основі машинного навчання, а саме методу кластеризаціїї k-середніх та штучних нейронних мереж Кохонена. Також було розроблено програмний комплекс, що реалізує роботу запропонованого методу. EN: Object of study is the process of the ranking methods based on machine learning. The purposes of the work are research and software implementation of ranking methods based on machine learning, namely, based on the use of clustering and artificial neural networks. Results. A software package has been developed that implements the proposed ranking method based on machine learning to increase relevance in information search, namely, the K-means clustering method and Kohonen artificial neural networks are used.

Анурєєв С.В. Дослідження та програмна реалізація методів ранжирування на основі машинного навчання / С.В. Анурєєв– Запоріжжя: НУ "Запорізька політехніка", 2020. –124 с.

Ранжирування, Машинне навчання, Інформаційний пошук, Релевантність, Ranking, Machine learning, Information search, Relevance