Effect of alloying heat-resistant packing coatings on their tribotechnical, physical and mechanical properties

UK: Отримані графічні закономірності зміни коефіцієнта тертя при взаємодії покриттів із гребінцями диска на різних стадіях розігріву середовища, що обертається, та середньостатистичної енергетичної інтенсивності зношування покриттів за масою. За результатами дослідження мікрогеометрії й розподілу елементів хімічного складу продуктів зношування, для кожного складу встановлені ймовірні місця руйнувань розглянутих покриттів, що, у свою чергу, може визначати їх здатність до накопичення напружень. EN: Graphic patterns of the friction coefficient changes when the coatings interact with the flanges of the rotating disc at different heating stages of the media and the average energy rate of mass wear of their materials were obtained. Based on the study on microgeometry and distribution of the elements in the chemical composition of wear debris, probable areas of destruction of the examined coatings were identified for each composition, which in turn can determine their ability to accumulate stress. RU: Получены графические закономерности изменения коэффициента трения на стадиях разогрева среды взаимодействия покрытий с гребешками вращающегося диска и среднестатистической энергетической интенсивности их изнашивания по массе. По результатам исследования микрогеометрии и распределения элементов химического состава продуктов износа, для каждого состава установлены вероятные места разрушений рассмотренных покрытий, что в свою очередь может определять их способность к накоплению напряжений.

В. О. Богуслаєв, В. Л. Грешта, В. І. Кубіч, Д. В. Ткач, Є. О. Фасоль, В. О. Леховіцер. Вплив легування жаростійких ущільнювальних покриттів на їх триботехнічні та фізико­механічні властивості. Науковий висник Національного гірничого університету. – НТУ «ДП», 2020. – С.41-47.

friction coefficient, energy rate of wear, packing coating, коефіцієнт тертя, енергетична інтенсивність зношування, ущільнювальне покриття, коэффициент трения, энергетическая интенсивность изнашивания, уплотнительное покрытие