Новітні технології заготівельного виробництва: Навчальний посібник.

UK: В посібнику розглянуті основні сучасні технологічні процеси, що застосовують при виготовлені заготовок та виробів для газотурбінного устаткування. З урахуванням високих вимог до чистоти та вимог до службових характеристик виробів із жароміцних сплавів послідовно викладені методи рафінування при отримання виливків, способи створення спрямованої та монокристалічної структури виливків, особливості литва за витопними моделям, використання порошкової металургії, отримання дисперсно зміцнених композицій, особливості ізотермічного штампування. EN: The manual discusses the main modern technological processes that are used in the manufacture of blanks and products for gas turbine equipment. Taking into account the high requirements for cleanliness and performance characteristics of products made from heat-resistant alloys, refining methods for producing castings, methods for producing a directed and single-crystal structure of castings, features of investment casting, the use of powder metallurgy, production of dispersively hardened compositions, and features of isothermal stamping are consistently described. RU: В пособии рассмотрены основные современные технологические процессы, которые используются при изготовлении заготовок и изделий для газотурбинного оборудования. С учетом высоких требований к чистоте и к служебным характеристикам изделий из жаропрочных сплавов последовательно изложены методы рафинирования при получения отливок, способы получения направленной и монокристаллической структуры отливок, особенности литья по выплавляемым моделям, использование порошковой металлургии, получение дисперсно упрочненных композиций, особенности изотермической штамповки.

Новітні технології заготівельного виробництва: навчальний посібник / В.Я. Грабовський, О.В. Лисиця – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 112 с.

сплав, перетоп, литво, кристалізація, alloy, overflow, casting, crystallization, properties, structure, powder, сплав, переплав, литье, кристаллизация, свойства