UK: Актуальність теми дослідження полягає в пошуку ефективних інструментів управління інтелектуальним капіталом, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності національних підприємств. В роботі розглянуто наявні підходи до оцінки ефективності механізму управління інтелектуальним капіталом з зазначенням особливостей управління знаннями на підприємствах нафтовидобувної галузі. Виявлені перешкоди на шляху імплементації системи управління знаннями на підприємствах нафтовидобувної галузі та розроблені рекомендації стосовно впровадження інструментарію управління знаннями на підприємствах України. EN: The relevance of the research theme lies in the search for effective tools for intellectual capital management aimed at improving the competitiveness of national enterprises. The paper considers the existing approaches to evaluating the effectiveness of the intellectual capital management mechanism, indicating the features of knowledge management at oil production enterprises. Obstacles to the implementation of the knowledge management system at oil-producing enterprises were identified and recommendations were developed for the introduction of knowledge management tools at Ukrainian enterprises. RU: Актуальность темы исследования заключается в поиске эффективных инструментов управления интеллектуальным капиталом, направленных на повышение конкурентоспособности национальных предприятий.В работе рассмотрены имеющиеся подходы к оценке эффективности механизма управления интеллектуальным капиталом с указанием особенностей управления знаниями на предприятиях нефтедобывающей отрасли. Выявлены препятствия на пути имплементации системы управления знаниями на предприятиях нефтедобывающей отрасли и разработаны рекомендации по внедрению инструментария управления знаниями на предприятиях Украины.

Малов В.В. Механізм управління інтелектуальним капіталом на підприємствах міжнародного бізнесу: магістерська робота за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини» / В.В. Малов – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 114 c.

intellectual capital, intellectual capital management, knowledge, управління інтелектуальним капіталом, знання, суб’єкти міжнародного бізнесу, интеллектуальный капитал, управление интеллектуальным капиталом, знания