UK: Основними засобами підвищення ефективності самостійної роботи студентів є впровадження у навчання систематичного контролю їх знань. Одним із таких ефективних засобів перевірки якості засвоєння пройденого матеріалу і використання набутих умінь для розв’язування задач є контроль знань. Практика його застосування заохочує студентів до праці протягом усього семестру, а отже, і до систематизації набутих знань. Методично правильно підібрані запитання і задачі у завданнях сприяють закріпленню зворотного зв’язку “студент – викладач”, що має важливе значення для підвищення рівня навчально- виховного процесу. Автори пропонованого видання ставили перед собою мету розробити завдання з основних тем теоретичної механіки, що могли б бути використані як для безпосереднього контролю знань студентів, так і для самостійної роботи під час підготовки до контрольних робіт, колоквіумів, модулів тощо. Викладачі можуть скористатися цими завданнями при організації захисту розрахункових чи курсових робіт, заліків. EN: The main means of improving the efficiency of independent work of students is the introduction of systematic control of their knowledge. One of such effective means of checking the quality of mastering the material passed and using the acquired skills to solve problems is knowledge control. The practice of its application encourages students to work throughout the semester, and hence to systematize the acquired knowledge. Methodologically correctly selected questions and tasks in the tasks help to consolidate the feedback "student - teacher", which is important for improving the level of learning. educational process. The authors of the proposed publication aimed to develop tasks on the main topics of theoretical mechanics, which could be used both for direct control of students' knowledge and for independent work in preparation for tests, colloquia, modules and more. Teachers can use these tasks in the organization of the defense of calculation or course work, tests. RU: Основными средствами повышения эффективности самостоятельной работы студентов является внедрение в обучение систематического контроля их знаний. Одним из таких эффективных средств проверки качества усвоения пройденного материала и использование приобретенных умений для решения задач является контроль знаний. Практика его применения поощряет студентов к работе в течение всего семестра, а следовательно, и к систематизации полученных знаний. Методически правильно подобранные вопросы и задачи в задачах способствуют закреплению обратной связи "студент - преподаватель", что имеет важное значение для повышения уровня учебно-воспитательного процесса. Авторы предлагаемого издания ставили перед собой цель разработать задания по основным темам теоретической механики, которые могли бы быть использованы как для непосредственного контроля знаний студентов, так и для самостоятельной работы при подготовке к контрольным работам, коллоквиумов, модулей и тому подобное. Преподаватели могут воспользоваться этими задачами при организации защиты расчетных или курсовых работ, зачетов.

Штанько П.К., Шевченко В.Г. Теоретична механіка. Контрольні питання та білети до рубіжних контролів для студентів технічних вузів: навчальний посібник / П.К. Штанько, В.Г. Шевченко; за ред. Штанька П.К. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. − 204 с.

теоретична механіка, контрольні питання та білети, рішення задач, статика, theoretical mechanics, control questions and tickets, decision of tasks, statics, теоретическая механика, контрольные вопросы и билеты, решение задач, статика