Институт уголовного права и прикладной экономики

UK: У статті висвітлені проблемні аспекти сучасного стану правового регулювання державного управління з питань безпечності та якості продукції. На підставі чинного українського законодавства визначені система суб'єктів державного управління з питань безпечності та якості продукції, їх повноваження, форми і методи діяльності. До суб'єктів відноситься держава, Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, спеціальні підприємства, організації та установи. Формами та методами є стандартизація, сертифікація, метрологічна діяльність, контроль за якістю продукції. Зроблені висновки про недосконалість механізму державного регулювання з питань безпечності та якості продукції та сформульовані пропозиції щодо його вдосконалення. EN: The article highlights the problematic aspects of the current state of legal regulation of public administration on safety and product quality. Based on the current Ukrainian legislation by entities of state management system for safety and quality of products, their powers, forms and methods of work. The entities include the State, Parliament of Ukraine, President of Ukraine, the Cabinet of Ministers of Ukraine, Ministry of Economic Development and Trade of Ukraine, specific companies, organizations and institutions. The forms and methods are standardization, certification, metrology activities, quality control products. Conclusions about the imperfection of state regulation on safety and quality of products and formulated proposals for its improvement. RU: В статье освещены проблемные аспекты современного состояния правового регулирования государственного управления по вопросам безопасности и качества продукции. На основании действующего украинского законодательства определены система субъектов государственного управления по вопросам безопасности и качества продукции, их полномочия, формы и методы деятельности. К субъектам относится государство, Верховная Рада Украины, Президент Украины, Кабинет Министров Украины, Министерство экономического развития и торговли Украины, специальные предприятия, организации и учреждения. Формами и методами являются стандартизация, сертификация, метрологическая деятельность, контроль за качеством продукции. Сделанные выводы о несовершенстве механизма государственного регулирования по вопросам безопасности и качества продукции и сформулированы предложения по его совершенствованию.

Буканов Г. М. Правове регулювання державного управління з питань безпечності та якості продукції в Україні / Г. М. Буканов //Национальный юридический журнал : теория и практика – 2015. - С. 45-48.

governance, safety and quality of products, legislation, consumer protection, competitiveness, державне управління, standardization, законодавство, безпечність та якість продукції, захист прав споживачів, конкурентоспроможність, стандартизація, государственное управление, безопасность и качество продукции, законодательство, конкурентоспособность, защита прав потребителей, стандартизация