Моделювання рівня боргової безпеки України

UK: У науковійроботі досліджено стан державного боргу України, змодельовано за допомогою кореляційно-регресійного аналізу залежність загального обсягу державного боргу від ВВП України. Встановлено найбільшу істотність впливу ВВП на розмір боргу, хоча значний вплив на його обсяг чинять й інші показники (доходи і видатки державного бюджету України, платіжний баланс), здійснено трендовий прогноз загально їсуми державного та гарантованого боргу та розробленіпропозиціїщодоможливостейадаптаціїзарубіжногодосвідузабезпеченняборговоїбезпеки в Україні. EN: The state of national debt of Ukraine is investigational in the advanced study, dependence of general volume of national debt is modelled by means of cross-correlation-regressive analysis on GDP of Ukraine. Most importance of influence of GDP is set on the size of debt, although considerable influence on his volume is rendered by other indexes(profits and charges of the state budget of Ukraine, balance of payments), the prognosis of trend of lump sum of national and assured debt and worked out suggestions are carried out in relation to possibilities of adaptation of foreign experience of providing of promissory safety inUkraine. RU: В научной работе исследовано состояние государственного долга Украины, смоделирована с помощью корреляционно-регрессионного анализа зависимость общего объема государственного долга от ВВП Украины. Установлена наибольшая существенность влияния ВВП на раз мер долга, хотя значительное влияние на его объем оказывают и другие показатели(доходы и расходы государственного бюджета Украины, платежный баланс), осуществлен прогноз тренда общей суммы государственного и гарантированного долга и разработанные предложения относительно возможностей адаптации зарубіжного опыта обеспечения долговой безопасности в Украине.

Наливайко К .В. Моделювання рівня боргової безпеки України / К. В. Наливайко, Н. Г. Фатюха // Всеукраїнський конкурс на кращу студентську наукову роботу 2016-2017 н. р. І етап.- ЗНТУ, Запоріжжя, 2016.

боргова безпека, державний борг, державний бюджет, валовий внутрішній продукт, promissory safety, national debt, the state budget, gross domestic product, долговая безопасность, государственный долг, государственный бюджет, валовый внутренний продукт