Ісополітія: питання громадянства у міжполісних відносинах грецьких держав

UK: Стаття присвячена дослідженню інституту міжнародного права Античності – договору ісополітії. Представлена характеристика різних видів договору ісополітії, що застосовувалися у практиці грецьких держав. Проведено аналіз правового змісту тексту договору між Ольвією та Мілетом. Визначено, що договори ісополітії могли використовуватися для досягнення різних цілей, не лише економічних або для підтвердження союзних відносин, але також для поширення сфери впливу і використання цього договору у якості аналогу анексії. EN: The article is devoted to the study of the institution of international law of Antiquity - a treaty of isopoliteia. A description of the various types of treaties of isopoliteia applied in the practice of the Greek states is presented. The analysis of the legal content of the text of the agreement between Olvia and Miletus is carried out. It is determined that the contracts and political relations could be used to achieve different goals, not only economic or confirmation of union relations, but also spreading the sphere of influence and using this type of treaty as an analogue of annexation. RU: Статья посвящена исследованию института международного права Античности – договора исополитии. Представлена характеристика различных видов договоров исополитии, применявшихся в практике греческих государств. Проведен анализ правового содержания текста договора между Ольвией и Милетом. Определено, что договоры исополитии могли использоваться для достижения разных целей, не только экономических или подтверждения союзных отношений, но также распространения сферы влияния и использования этого типа договора в качестве аналога аннексии.

Денисенко В. В. Ісополітія: питання громадянства у міжполісних відносинах грецьких держав // Актуальні проблеми державно-правового розвитку України в контексті інтеграційних процесів : матеріали ІІІ-ої Міжнародної науково-практичної конференції, 28 травня 2018 р. / редкол.: С. К. Бостан, Р. М. Максакова, Т. Є. Леоненко. – Запоріжжя : «ЛІРА ЛТД», 2018. – С. 29-32.

international law, international treaty, isopoliteia, citizenship, city-state, міжнародне право, міжнародний договір, ісополітія, громадянство, поліс, международное право, международный договор, исополития, гражданство, полис