Конспект лекцій з основ складного опору матеріалів і конструкцій.

UK: Опір матеріалів є однією з найважливіших дисциплін, яка формує інженерне мислення студентів механічних та будівельних спеціальностей вищих технічних навчальних закладів і є теоретичним фундаментом їх технічної освіти. Розроблений конспект є актуальним та містить основні положення, визначення, правила, теореми, розрахункові формули та методи опору матеріалів, викладені у конспективній формі відповідно до розділів курсу. Значна увага приділена розділам, які вважаються складнішими, зокрема енергетичним методам визначення переміщень, міцності стержнів при періодично-змінних та динамічних навантаженнях, стійкості стержнів. У кінці кожної теми наведені контрольні запитання для самоперевірки отриманих знань. EN: Resistance of materials is one of major disciplines, that forms the engineering thinking of students of mechanical and building specialities of higher technical educational establishments and is theoretical foundation them technical education. The worked out compendium is actual and contains substantive provisions, determinations, rules, theorems, calculation formulas and methods of resistance of materials, the stated in a concise form in accordance with the divisions of course. Considerable attention is spared to the divisions that are considered more difficult, in particular to the power methods of determination of moving, durability of bars at the periodically-variable and dynamic loading, firmness of bars. At the end of every theme control questions over are brought for самоперевірки of gain knowledge.

Конспект лекцій з дисципліни «Основи складного опору матеріалів і конструкцій» для студентів спеціальностей 131, 133, 134 усіх форм навчання / Укл.: Омельченко О.С., Скребцов А.А., Штанько П.К.,– Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2023. –160 с.

складний опір, складні напруження, розрахунки на міцність, визначення переміщень, difficult resistance, difficult tensions, calculations are on durability, determination of moving