Ужгородський національний університет

UK: Статтю присвячено основним питанням щодо практики застосування положень нового КПК України, які стосуються правового положення понятих. Автор зупинився на деяких чинниках, що впливають на активну участь понятих у кримінальному проваджені, на питаннях процесуального залучення понятих до такого провадження. Визначено актуальні проблеми процесуального статусу понятих та запропоновано шляхи їх вирішення. EN: The article is devoted basic questions in relation to practice of application of positions of new Criminal Procedure Code of Ukraine, which touch legal position of witnesses. In particular, an author was stopped for some factors which influence on active voice of witnesses in criminal proceedings, on the questions of the judicial bringing in of witnesses to such realization. Certainly issues of the day of judicial status of witnesses and the ways of their decision are offered. RU: Статья посвящена основным вопросам практики применения положений нового УПК Украины, которые касаются правового положения понятых. В частности, автор остановился на некоторых факторах, которые влияют на активное участие понятых в уголовном производстве, на вопросах процессуального их привлечения к такому производству. Определены актуальные проблемы процессуального статуса понятых и предложены пути их решения.

Назаренко П. Г. Процесуальний статус понятого: деякі особливості за новим кримінальним процесуальним кодексом України / П. Г. Назаренко // Науковий вісник Ужгородського національного університету: Серія Право, Випуск 29, Том. 2. – 2014. – С. 185 – 188.

criminal proceedings, investigation (investigative) actions, participants of criminal proceedings, procedural status, witness, procedural safeguards, кримінальне провадження, слідчі (розшукові) дії, учасники кримінального провадження, процесуальний статус, понятий, процесуальні гарантії, уголовное производство, следственные (розыскные) действия, участники уголовного производства, процессуальный статус, понятой, процессуальные гарантии