Семантичний аналіз англійських термінів архітектури й будівництва

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

UK: У статті розглянуто семантичні особливості англійських термінів архітектури й будівництва. Проаналізовано загальномовні семантичні процеси: синонімія, антонімія, омонімія, полісемія. Аналіз семантики англійських архітектурно-будівельних термінів дозволив виявити лише абсолютні синоніми, більшість з яких було представлено варіантами та дублетами. Зроблено висновок, що англійська архітектурно-будівельна термінологія відрізняється майже повною відсутністю антонімів. Явище полісемії в англійській термінології також не знайшло широкого розповсюдження. Для даної термінології надзвичайно важливими є гіпонімічні (гіпер –) відношення, що дозволяють наочно уявити місце кожного терміна в організованій терміносистемі. У динаміці англомовної термінології архітектури й будівництва на різних етапах її розвитку було проаналізовано такі семантичні процеси, які в сукупності визначили її сучасний стан: термінологізація, метафоризація, метонімізація. EN: The article describes the semantic features of the English terms in architecture and construction terminology. It is analysed common language semantic processes: synonymy, antonymy, homonymy, polysemy. Analysis of semantics in English architecture and construction terms is revealed only absolute synonyms, most of them are presented variant forms of the words and doublets. It is concluded that the English architecture and construction terminology differs almost complete absence of antonyms. In English terminology the phenomenon of polysemy isn’t also spread widely. For this terminology it is extremely important hyponymic ( hyper -) links, allowing to visualize the position of each term in an organized term system. In the dynamics of the English terminology in architecture and construction it is analysed these semantic processes to define its current state: termnologisation, metaphorisation , metonimisation. RU: В статье рассмотрены семантические особенности английских терминов архитектуры и строительства. Проанализированы общеязыковые семантические процессы: синонимия, антонимия, омонимия, полисемия. Анализ семантики английских архитектурно-строительных терминов позволил выявить только абсолютные синонимы, большинство из которых были представлены вариантами и дублеты. Сделан вывод, что английская архитектурно-строительная терминология отличается почти полным отсутствием антонимов. Явление полисемии в английской терминологии также не нашло широкого распространения. Для данной терминологии чрезвычайно важны гипонимические (гипер- ) отношение, позволяющие наглядно представить место каждого термина в организованной терминосистеме. В динамике англоязычной терминологии архитектуры и строительства были проанализированы такие семантические процессы, которые в совокупности определили ее современное состояние: терминологизация, метафоризация, метонимизация.

Кузнєцова І. В. Семантичний аналіз англійських термінів архітектури й будівництва / І. В. Кузнєцова, М. Ю. Шишлаков // Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Філологія». - Вінніця, 2016. - С. 75-82.

terms, synonyms, doublets, architecture and construction terminology, antonyms, polysemy, hyponymy, termnologisation, metaphorisation, metonimisation., терміни-синоніми, терміни-дублети, термінологія архітектури та будівництва, терміни-антоніми, полісемія, гіпонімія, термінологізація, метафоризація, метонімізація, термины-синонимы, термины-дублеты, термины-антонимы, терминология архитектуры и строительства, полисемия, гипонимия, терминологизация, метафоризация, метонимизация