UK: У статті викладено основні результати емпіричного дослідження особливостей розуміння психологічних категорій та психолого-дидактичних текстів старшими дошкільниками. На основі проведеного теоретичного аналізу авторами розроблений спосіб оцінки та аналізу змістовних особливостей розуміння психологічних категорій та психолого-дидактичних текстів старшими дошкільниками. Виявлено, що для дошкільників найбільш знайомими виявилися психологічні категорії «характер» та «радість», які вони пояснювали переважно через дії, ситуацію і якості людини. Глибина й повнота розуміння психолого-дидактичного тексту старшими дошкільниками виявилися низькими. Отримані результати були застосовані у викладанні дисципліни «Методика викладання психології». EN: The article presents the results of a study of the features of understanding the psychological categories and psychologo-didactic texts by elder preschoolers. On the basis of the theoretical analysis authors create a method of an estimation and of analysis of substantial features of understanding the psychological categories and psychologo-didactic texts by elder preschoolers. Authors educes, that for preschoolers such psychological categories as «character» and «gladness» are the most familiar. Preschoolers explained them mainly through actions, a situation and qualities of the person. The depth and plenitude of understanding of the psychologo-didactic texts by elder preschoolers are low. The received results have been applied in discipline «Methods of teaching of psychology». RU: В статье изложены основные результаты эмпирического исследования особенностей понимания психологических категорий и психолого-дидактических текстов старшими дошкольниками. На основе проведенного теоретического анализа авторами разработан способ оценки содержательных особенностей понимания психологических категорий и психологических текстов старшими дошкольниками. Выявлено, что для дошкольников наиболее знакомыми оказались такие психологические категории как «характер» и «радость», которые они объясняли преимущественно через действия, ситуацию и качества человека. Глубина и полнота понимания психолого-дидактического текста старшими дошкольниками оказались низкими. Полученные результаты были применены в преподавании дисциплины «Методика преподавания психологии».

Бородулькина Т.А. Понимание психологических категорий и психолого-дидактических текстов старшими дошкольниками / Т.А. Бородулькина, А.А. Чикулай // Психолінгвістика: зб. наук. праць ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”. – Переяслав-Хмельницький: «Видавництво КСВ», 2014. – Вип. 16. – С.40-49.

розуміння, розуміння текстів, старші дошкільники, глибина та повнота розуміння, психологічні категорії, психолого-дидактичні тексти, методика викладання психології, психологічні заняття для дошкільників, understanding, understanding of texts, the elder preschoolers, the depth and plenitude of understanding, psychological categories, psychologo-didactic texts, technique of teaching of psychology, psychological lessons for preschoolers, понимание, понимание текстов, старшие дошкольники, глубина и полнота понимания, психологические категории, психолого-дидактические тексты, методика преподавания психологии, психологические занятия для дошкольников