Криптографія від історії до сучасних стандартів

UK: В посібнику відображено розвиток криптографічних перетворень від перших відомих криптоалгоритмів до сучасних чинних стандартів. Необхідний математичний апарат викладено в доступній формі безпосередньо перед описом криптоалгоритмів. Увесь викладений матеріал проілюстровано числовими прикладами. Посібник може бути використаний при написанні курсових та дипломних робіт студентів, стати основою наукових досліджень для магістрів й аспірантів. EN: The manual reflects the development of cryptographic transformations from the first known cryptoalgorithms to modern standards. Necessary the mathematical apparatus is set out in accessible form immediately before the cryptoalgorithms description. The examples illustrate all the presented materials. Students and postgraduate students under writing coursework and diploma theses can use the manual. RU: В пособии отражено развитие криптографических преобразований от первых известных криптоалгоритмов до современных действующих стандартов. Необходимый математический аппарат изложен в доступной форме непосредственно перед описанием криптоалгоритмов. Весь изложенный материал проиллюстрирован числовыми примерами. Пособие может быть использовано при написании курсовых и дипломных работ студентов, стать основой научных исследований для магистров и аспирантов.

Козіна Г. Л. Криптографія від історії до сучасних стандартів: навч.посібник / Г. Л. Козіна. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 192 с.

symmetric ciphers, digital signature, asymmetric cryptogrphy, elliptic curves, симетричні шифри, цифровий підпис, асиметрична криптографія, еліптичні криви, симметричные шифры, цифровая подпись, асимметричная криптография, эллиптические кривые