Authors

Бучакчийская, Т. И.
Buchakchiyska, T.

Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет

UK: Міжбанківський ринок кредитних ресурсів є головною сферою діяльності комерційних банків щодо акумулювання запозичених ресурсів, він являє собою систему, у межах якої банки надають та позичають фінансові ресурси, забезпечуючи трансфер тимчасово вільних коштів між фінансово-кредитними установами, які мають її надлишок, до тих суб’єктів, що відчувають нестачу ліквідності. Важливу роль серед організаційних положень здійснення міжбанківських кредитних операцій виконує сукупність облікових робіт із використанням комплексу облікових документів. Суттєвий вплив на формування облікового забезпечення цих операцій має також нормативно-правова база, її поступовий розвиток створює необхідні умови для створення дієвої системи контролю за отриманими фінансовими ресурсами у процесі міжбанківського кредитування та їхнього ефективного використання. EN: Interbank market of credit is the main area of activity of commercial banks to accumulate borrowed resources, it is a system within which banks lend and borrow financial resources, ensuring the transfer of temporarily free funds between financial and credit institutions that have the surplus to those entities that lack liquidity. The important role of organizational provisions interbank credit operations perform a set of accounting work using complex accounting documents. Significant influence on the formation of accounting support for these operations has also regulatory framework. Its gradual development creates the necessary conditions for the establishment of an effective system to monitor the financial resources obtained in the interbank lending and their effective use. RU: Межбанковский рынок кредитных ресурсов является главной сферой деятельности коммерческих банков по аккумулированию заимствованных ресурсов, он представляет собой систему, в рамках которой банки предоставляют и занимают финансовые ресурсы, обеспечивая трансфер временно свободных средств между финансово-кредитными учреждениями, которые имеют ее избыток, до тех субъектов"объектов, испытывают недостаток ликвидности. Важную роль среди организационных положений осуществления межбанковских кредитных операций выполняет совокупность учетных работ с использованием комплекса учетных документов. Существенное влияние на формирование учетной обеспечения этих операций имеет также нормативно-правовая база, ее постепенное развитие создает необходимые условия для создания действенной системы контроля за полученными финансовыми ресурсами в процессе межбанковского кредитования и их эффективного использования.

Зоря, О. П. Методологічні засади відображення в обліковій системі міжбанківських кредитних операцій / О. П. Зоря, Т. І. Бучакчійська // "Ефективна економіка". – 2016.– № 9 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.economy.nayka.com.ua/

банківські установи, бухгалтерський облік, бухгалтерські проводки, зобов'язання з кредитування, міжбанківські кредитні операції, позабалансові рахунки, banks, accounting, accounting entries, credit commitments, interbank lending operations, off-balance sheet accounts, банковские учреждения, бухгалтерский учет, бухгалтерские проводки, обязательства по кредитованию, межбанковские кредитные операции, внебалансовые счета