UK: Розкрито особливості оформлювання документів згідно з ДСТУ; подаються зразки обов’язкових реквізитів та документів, а саме: з кадрово-контрактних питань (заява, резюме, характеристика, автобіографія, особовий листок з обліку кадрів, наказ щодо особового складу, трудова книжка, трудовий договір, контракт, трудова угода, візитівка); довідково-інформаційні документи (довідка, оголошення, прес-реліз, протокол, витяг з протоколу); ділові листи (класифікація, вимоги до тексту, реквізити). Види листів (лист-підтвердження, запит, відповідь на запит, оферта, прохання, відмова, нагадування, претензія, вибачення, подяка, супровідний, рекламаційний, рекомендаційний, запрошення, вітання). EN: The peculiarities of paper work according to State Standards are revealed, the examples of necessary requisites and documents of: employment contract issues (application, resume, reference, autobiography, personnel record card, personnel command, employment record book, labour contract, labour agreement, business card ); reference information documents (reference, advertisement, press release, minutes, extract from the minutes); business letters (classification, text requirements, requisites) are given. Types of letters (acknowledgement letter, inquiry, inquiry answer, offer, entreaty, refusal, follow-letter, letter of complaint, letter of apology, covering letter, reference letter, invitation, letter of congratulation) are offered. RU: Раскрыты особенности оформления документов согласно ГСТУ; образцы обязательных реквизитов и документов, а именно: по кадрово-контрактным вопросам (заявление, резюме, характеристика, автобиография, личное дело, приказ по личному составу, трудовая книжка, трудовой договор, контракт, трудовое соглашение, визитка); справочно-информационные документы (справка, объявление, пресс-релиз, протокол, выписка из протокола); деловые письма (классификация, требования к тексту, реквизиты). Виды писем (письмо-подтверджение, запрос, ответ на запрос, оферта, просьба, отказ, напоминание, рекламация, претензия, извинение, благодарность, сопроводительное, рекоменационное, приглашение, поздравление).

Методичні матеріали з дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» до теми «Ділові папери як засіб мовної комунікації» для студентів усіх форм навчання (2 модуль) (роздатковий матеріал) / уклад. К. С. Бондарчук – Запоріжжя : ЗНТУ, 2012. – 62 с.

документ, діловодство, текст документа, реквізит, формуляр-зразок, класифікація документів, ділове листування, document, record keeping, document body, requisite, layout key, classification of documents, business correspondence, документ, делопроизводство, текст документа, реквизит, формуляр-образец, классификация документов, деловая переписка