«Самість», «екзистенція», «життя» у самоздійсненні людського «я»

Луцьк: Східноєвропейський національного університет ім. Лесі Українки

UK: В статті зроблено огляд філософських поглядів на сутність категорій «самість», «екзистенція», «життя», узагальнені різні теоретичні концепції та підходи до цих категорій. здійснена спроба єдиної сутнісної визначеності кожної з цих категорій. В результаті порівняльного аналізу встановлено спільне і відмінне між ними і представлений механізм взаємодії «самості», «екзистенції» і «життя» у самоздійсненні людського «Я», як реалізації потенційних можливостей, здібностей і хисту людини. EN: The article provides an overview of the philosophical views on the essence of the categories “self”, “existence”, “life” in such philosophical areas of modern European non-classical philosophy, as existentialism, philosophy of life and Freudism. The author of the article summarized the various theoretical concepts and approaches to these categories and made an attempt to unify the essential RU: В статье сделан обзор философских взглядов на сущность категорий «самость», «экзистенция», «жизнь», обобщены разные теоретические концепции и подходи к этим категориям, осуществлена попутка единой сущностной определенности каждой из этих категорій. В результате сравнительного анализа установлено общее и отличное между ними и представлен механизм взаимодействия «самости», «экзистенции» и «жизни» в самоосуществлении человеческого «Я», как реализации потенциальных возможностей, способностей и таланта человека.

Арсентьєва Г.О. «Самість», «Екзистенція», «Життя» у самоздійсненні людського «Я» // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки: зб. наук. пр. Серія: Філософські науки. Луцьк: Східноєвропейський національного університет ім. Лесі Українки, 2018 р. Вип. 11. С 3-8

self, action, life, самость, экзистенция, жизнь, самосвідомість, самость, екзистенция, жизнь, самосознание