UK: Досліджено в історичному вимірі та компаративному аспекті проблеми походження та періодизації української мови,розроблено модель опитування і проведено соціолінгвістичне опитування запорізької студентської молоді стосовно їх знання генези української мови, її періодизації та відомих класифікацій слов'янських мов. EN: The historical dimension and comparative aspect of the problem of origin and periodization of the Ukrainian language are studied, a survey model is developed and a sociolinguistic survey of Zaporizhzhya student youth on their knowledge of the genesis of the Ukrainian language, its periodization and known classifications of Slavic languages. RU: Изучены в историческом измерении и компаративном аспекте проблемы происхождения и периодизации украинского языка, разработана модель опроса и проведен социолингвистический опрос запорожской студенческой молодежи относительно их знаний о происхождении украинского языка, его периодизации и известных классификаций славянских языков.

Онуфрієнко Г.С., Хваткова С.О. Ґенеза української мови у гіпотезах та концепціях мовознавців ХІХ–ХХ століть (закінчення).[Текст] / Галина Онуфрієнко, Світлана Хваткова // Київ, Персонал (Журнал інтелектуальної еліти), 2006, №12. – С.36-43 (закінчення).

genesis of the Ukrainian language, sociolinguistic survey, classification of Slavic languages, Sanskrit, the phenomenon of the Ukrainian language, periodization of the Ukrainian language, генеза української мови, соціолінгвістичне опитування, класифікація слов'янських мов, феномен української мови, санскрит, періодизація української мови, генезис украинского языка, социолингвистический опрос, классификация славянских языков, феномен украинского языка, периодизация украинского языка