Національний гірничий університет

UK: У статті досліджуються основні проблеми процесу модернізації національного виробництва, вирішення яких допоможе подолати системні кризові явища в різних сферах життя українського суспільства. Визначено фактори, що перешкоджають прориву української економіки в інноваційному напрямку та прорахунки державної інвестиційної політики. Доведено необхідність виведення країни на більш високий щабель цивілізаційного розвитку, особливо в умовах глобалізації, через першочергове вирішення триєдиного завдання – подолання корупції, переходу до інноваційного типу відтворення й оптимізації політики модернізації національного виробництва на державному, регіональному та галузевому рівнях. EN: The article analyzes the main problems of the modernization of national production, a solution which will help to overcome the systemic crisis in the various spheres of Ukrainian society. The factors preventing the breakthrough of the Ukrainian economy in the innovative direction and failures of state investment policy have been defined. The necessity of taking the country to a higher level of civilized development is stated, especially under the conditions of globalization, through priority of the resolving the triune task, overcoming corruption, transition to innovative type of re-production and optimization policy of modernization of national production at national, regional and sectoral levels. RU: В статье исследуются основные проблемы процесса модернизации национального производства, решение которых поможет преодолеть системные кризисные явления в разных сферах жизнедеятельности украинского. Определены факторы, мешающие прорыву украинской экономики в инновационном направлении и просчёты государственной инвестиционной политики. Доказана необходимость выведения страны на более высокий уровень цивилизационного развития, особенно в условиях глобализации, через первоочередное решение триединой задачи – преодоления коррупции, перехода к инновационному типу воспроизводства и оптимизации политики модернизации национального производства на государственном, региональном и отраслевом уровнях.

Чумак О.В., Проблеми модернізації національного виробництва в умовах транзитивних змін економіки // Економічний вісник Національного гірничого університету. – Дніпро: НГУ, 2016. № 2 (54) – С. 41-48.

national output, transitive change, modernization, innovative development, національне виробництво, транзитивні зміни, модернізація, інноваційний розвиток, национальное производство, транзитивные изменения, модернизация, инновационное развитие