ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

UK: Стаття присвячена дослідженню міжнародно-правових звичаїв, які регламентували правила міжполісної комунікації у Стародавній Греції. В роботі розглянуто інститути приватної гостинності (ксенії) та публічної гостинності (проксенії). Досліджено їх вплив на формування міжнародного права із захисту прав людини та консульського права. EN: Thearticleisdedicated to the research ofinternationallegalcustomsthatregulatetherulesofinterstate communicationofAncientGreece. Thepaperdiscussestheinstitutionsofprivatehospitality (xeny) andpublichospitality (proxeny). Exploretheirimpactontheformationofinternationallawfortheprotectionofhumanrightsandconsularlaw. RU: Статья посвящена исследованию международно-правовых обычаев, которые регламентировали правила межполисной коммуникации в Древней Греции. В работе рассмотрены институты частного гостеприимства (ксении) и публичного гостеприимства (проксении). Исследовано их влияние на формирование международного права по защите прав человека и консульского права.

Денисенко В. В. Ксенія і проксенія: співвідношення союзів приватної і публічної гостинності у міжполісних відносинах Стародавньої Греції / В. В. Денисенко // Порівняльно-аналітичне право. − 2015. − № 5. − С. 21-24.

consular law, private hospitality, public hospitality, proxeny, xeny, консульське право, приватна гостинність, публічна гостинність, проксенія, ксенія, консульское право, частное гостеприимство, публичное гостеприимство, проксения, ксения