UK: В роботі досліджується рівень рухової активності дітей молодшого шкільного віку та роль плавання в його оптимізації. Результати дослідження показали, що рівень рухової активності дітей молодшого шкільного віку є недостатнім. Більшість дітей ведуть переважно статичний спосіб життя. Плавання може стати одним з найефективніших способів оптимізації рухового режиму дітей цієї вікової групи. Заняття плаванням сприяють зміцненню здоров’я, покращенню фізичної підготовки та розвитку рухових якостей дітей. EN: The paper examines the level of motor activity of children of primary school age and the role of swimming in its optimization. The results of the study showed that the level of motor activity of children of primary school age is insufficient. Most children lead a mostly static lifestyle. Swimming can become one of the most effective ways to optimize the movement regime of children of this age group. Swimming classes help strengthen health, improve physical fitness, and develop children's motor skills.

Іванік О. Б., Апостол А. П., Бричук М. С. Плавання як фактор оптимізації рухової активності дітей молодшого шкільного віку Фізична культура і спорт: традиції, досвід, інновації : Матеріали II Всеукр. науково-практ. конф., м. Запоріжжя, 14 березня 2024 р. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2024. – С. 29–33.

primary school age, motor activity, physical culture, swimming, молодший шкільний вік, рухова активність, фізична культура, плавання