UK: В роботі проаналізовано результати комплексних випробувань експлуатаційних властивостей сталей, що містять 3-8 % хрому. Проведено порівняльні випробування жаростійкості та корозійної стійкості в різних середовищах. А також проведено більш глибоке вивчення поведінки сталі в умовах газової корозії, яке включає в себе дослідження складу оксидних шарів та прогнозування граничних термінів експлуатації при різних температурах. EN: Complex research results of 3-8% chromium steel service properties were analyzed. Comparative tests on heat and corrosion resistance in different media were carried out. More profound study of steel behavior under gas corrosion, including the research of oxide layer composition and prediction of working limits at different temperatures was conducted. RU: В работе проанализированы результаты комплексных исследований эксплуатационных свойств сталей, содержащих 3-8 % хрома. Проведены сравнительные испытания жаростойкости и коррозионной стойкости в разных средах. А также проведено более глубокое изучение поведения стали в условиях газовой коррозии, которое включает исследование состава оксидных слоёв и прогнозирование граничных сроков эксплуатации при разных температурах.

Забуга Д. О. Вплив хімічного складу на структуру та властивості економнолегованих хромистих жаростійких сталей : магістерська робота / Д. О. Забуга. - Запоріжжя : ЗНТУ, 2017 – 151 c.

corrosion resistance, heat resistance, gas corrosion, oxide films, spinels, passivation, корозійна стійкість, жаростійкість, газова корозія, оксидні плівки, шпінелі, пасивація, коррозионная стойкость, жаростойкость, газовая коррозия, оксидные плёнки, шпинели, пассивация