Навчальний посібник з дисципліни «Технологічні основи автомобілебудування». Частина 2

UK: Навчальний посібник призначений для вивчення студентами процесів проектування, технологій і процесів виготовлення деталей, а також складання вузлів автомобілів, включаючи виробництво кузовів. У даному посібнику наведені основні відомості з класифікації, формотворчих рухів, основних вузлів, устрою ЧПУ металорізальних верстатів. Розглянуто питання налагодження верстата з ЧПУ на виконання технологічної операції. Описані корекції при обробці на верстатах і їх вплив на витримувані технологічні розміри. Велика увага приділяється забезпеченню заданої точності обробки деталей і якості продукції в цілому. Розглянуто методи оптимізації виробництва та підвищення його ефективності. Посібник призначений для студентів які навчаються за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування. EN: The study guide is designed for students to learn the design processes, technologies and processes of manufacturing parts, as well as assembling car components, including the production of bodies. This study guide provides basic information on the classification, forming movements, main components, and the structure of CNC metal-cutting machines. The issues of setting up a CNC machine to perform a technological operation are considered. Corrections during machining and their impact on the maintained technological dimensions are described. Much attention is paid to ensuring the specified accuracy of machining parts and product quality in general. Methods of optimizing production and increasing its efficiency are considered. The study guide is intended for students studying in the specialty 133 Industrial Engineering.

Артюх О. М. Технологічні основи автомобілебудування. Частина 2 : навч. посібник. Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2024. – 268 с.

Машинобудування, Розмірний ланцюг, Технологічна карта, Технологічна карта, Mechanical engineering, Dimension chain, Technology card, CNC machine