Комп’ютерні методи інтелектуальної обробки даних

UK: Розглянуто як класичні методи дослідження структури сигналів (кореляційний та спектральний аналіз), так і цілий ряд спеціальних методів, призначених для вивчення процесів із змінними характеристиками (вейвлет-аналіз). Особливу увагу приділено сучасним методам аналізу нестаціонарних випадкових процесів. Для викладачів, науковців і студентів комп’ютерних спеціальностей вищих навчальних закладів. EN: Considered as the classical methods of researching the structure of signals (correlation and spectral analysis), as well as a number of special methods for studying processes with variable characteristics (wavelet analysis). Particular attention is paid to modern methods of analysis of nonstationary random processes. For teachers, scientists and students of computer specialties of higher educational institutions. RU: Рассмотрены как классические методы исследования структуры сигналов (корреляционный и спектральный анализ), так и целый ряд специальных методов, предназначенных для изучения процессов с переменными характеристиками (вейвлет-анализ). Особое внимание уделено современным методам анализа нестационарных случайных процессов. Для преподавателей, научных работников и студентов компьютерных специальностей высших учебных заведений.

Дубровін В. І., Твердохліб Ю. В., Харченко В. В. Комп’ютерні методи інтелектуальної обробки даних: навчальний посібник / В. І. Дубровін, Ю. В. Твердохліб, В. В. Харченко. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2013. – 105 с.

багатовимірна оптимізація, апроксимація, градієнт, цільова функція, матриця Гессе, multidimensional optimization, approximation, gradient, target function, Hesse's matrix, многомерная опимизация, аппроксимация, градиент, целевая функция, матрица Гессе