UK: Наведені вказівки до вивчення курсу «Програмні засоби проектування ЕМС» та виконання лабораторних робіт для навчання студентів основним принципам проектування баз даних (БД), а створенню БД у середовищі системи управління базами даними (СУБД) MS Access. EN: The instructions for studying the course "Software tools for designing EMC" and performing tests to teach students the basic principles of database design (DB), and database creation tools in the MS Access database management system (DBMS) are given. RU: Приведены указания к изучению курса «Программные средства проектирования ЭМС» и выполнения лабораторных работ для обучения студентов основным принципам проектирования баз данных (БД), а также созданию БД в среде системы управления базами данных (СУБД) MS Access.

Методичні вказівки до вивчення курсу «Програмні засоби проектування ЕМС» (частина 1.1) та виконання лабораторних робіт для студентів спеціальності 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" (освітні програми «Електричні та електронні апарати» та «Електромеханічне обладнання енергоємних виробництв») всіх форми навчання / уклад.: Л. О. Бондаренко, Л. С. Скрупська. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018.- 62 с.

реляційні бази, Microsoft Access, об’єкту Таблиця, об’єкт Запит, об’єкт Форма, об’єкт Звіт, relational databases, Microsoft Access, object Table, object Query, object Form, object Report, реляционные базы, Microsoft Access, объект Таблица, объект Запрос, объект Форма, объект Отчет