UK: Проведено аналіз ряду моделей мікропотужних оптронів для оптоелектронних перемикачів і логічних елементів ОПЛЕ) квазіімпульснопотен-ційного типу (КІПТ). Підвищення частоти модуляції сигналу світлодіода досягнуто за рахунок проектування нових моделей мікропотужних оптронів ДВЧ, УВЧ діапазонів з малими розмірами їх елементів, режимом модуляції типу «малий сигнал» при зниженні потужності споживання. Показана актуальність досліджень в області інтеграції ОПЛЕ в цифрові електронні і оптоелектронні інтегральні схеми. Відзначено вітчизняне програмне середовище із відкритими математичними моделями приладів (елементів). Іл.5. бібл. 16 наімен. EN: A number of models of micropower optocouplers for optoelectronic switches and logic elements (OSLE) of quasi-impulse-potential type (QIPT) are analyzed. The increase in the modulation frequency of the LED signal was achieved by designing new models of VHF and UHF micropower optocouplers with small dimensions of their elements, modulation mode of the “small signal” type while reducing power consumption. The relevance of research in the field of integration of OSLE in digital electronic and optoelectronic integrated circuits is shown. Marked domestic software environment with open mathematical models of electronic devices (elements). Fig.5 bible 16 names RU: Проведен анализ ряда моделей микромощных оптронов для оптоэлектронных переключателей и логических элементов (ОПЛЭ) квазиимпульснопотенциального типа (КИПТ). Повышение частоты модуляции сигнала светодиода достигнуто за счет проектирования новых моделей микромощных оптронов ОВЧ, УВЧ диапазонов с малыми размерами их элементов, режимом модуляции типа «малый сигнал» при снижении мощности потребления. Показана актуальность исследований в области интеграции ОПЛЭ в цифровые электронные и оптоэлектронные интегральные схемы. Отмечена отечественная программная среда с открытыми математическими моделями электронных приборов (элементов). Ил.5. библ. 16 наимен.

Проскурин Н. П. Методология повышения частотных характеристик оптоэлектронных логических схем до середины УВЧ диапазона при их моделировании / Н. П. Проскурин // Вісник Запорізького національного університету. Фізико-математичні науки, № 2, 2014р. - C.123-133. - Запорізький НУ. ISSN 2413-6459

mathematical model, optocouplers and elements, radiator and photodetector, micro-power switching modes, математична модель, оптрони і елементи, випромінювач і фотоприймач, мікропотужні режими перемикання, математическая модель, оптроны и элементы, излучатель и фотоприемник, микромощные режимы переключения