Поля і хвилі в телекомунікації

UK: В навчальному посібнику розглянуто основні поняття і закони класичної електродинаміки, властивості та параметри основних різновидів телекомунікаційних напрямних систем класичного та інтегрального типів, методи аналізу електричних кіл з розподіленими параметрами, основні різновиди частотновибіркових кіл з наголосом на їх інтегральне виконання. Проведено аналіз випромінювальних структур з різними типами поляризації класичного та інтегрального виконання, в тому числі для мобільного зв’язку. Посібник містить велику кількість ілюстрацій, прикладів вирішення типових задач, задачі для самостійного вирішення та переліки запитань для самоконтролю засвоєння знань за кожною темою. Призначено для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» усіх форм навчання. EN: The learning book discusses the basic concepts and laws of classical electrodynamics, properties and parameters of the main varieties of telecommunication wave guiding systems of the classical and integral type, methods for analyzing electrical circuits with distributed parameters, and the main varieties of frequency-selective circuits with an emphasis on their integral performance. The analysis is conducted for radiating structures with different types of polarization in the classical and integrated versions, including for mobile communications. The manual contains a large number of illustrations, examples of solving for the typical problems, tasks for independent solution and lists of questions for self-monitoring of knowledge on each topic. The learning book is intended for students of specialty 172 "Telecommunications and radio engineering" of all forms of studying. RU: В учебном пособии рассмотрены основные понятия и законы классической электродинамики, свойства и параметры основных разновидностей телекоммуни-кационных направляющих систем классического и интегрального типа, методы анализа электрических цепей с распределенными параметрами, основные разновидности частотновибирающих цепей с уклоном на их интегральное исполнение. Проведен анализ излучающих структур с разными типами поляризации в классическом и интегральном исполнении, в том числе для мобильной связи. Пособие содержит большое количество иллюстраций, примеров решения типовых задач, задачи для самостоятельного решения и перечни вопросов для самоконтроля полученных знаний по каждой теме. Пособие предназначено для студентов специальности 172 «Телекоммуникации и радиотехника» всех форм обучения.

Поля і хвилі в телекомунікації : навчальний посібник / В.П. Дмитренко, С.М. Романенко, Г.В. Мороз. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 289 с.

electrodynamics, telecommunications, hertzian waves, lines of transmission, model aerials, wave attenuation, terrestrial radio waves, mobile communications, електродинаміка, телекомунікації, електромагнітні хвилі, лінії передачі, типові антени, послаблення радіохвиль, земні радіохвилі, мобільний зв'язок, электродинамика, телекоммуникации, электромагнитные волны, линии передачи, типовые антенны, ослабление радиоволн, земные радиоволны, мобильная связь